• ihlassondakika
  • ihlassondakika
  • +ihlassondakika
  • ihlassondakika
  • RSS
 

Yıldırım ve Çipras'tan Yunanistan'a kaçan FETÖ'cü askerlerle ilgili açıklama

Yıldırım ve Çipras'tan Yunanistan'a kaçan FETÖ'cü askerlerle ilgili açıklama

Başbakan Yıldırım ve Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ortak basın toplantısı düzenledi. İki lider gündeme ilişkin birçok konu hakkında değerlendirmelerde bulunurken Yunanistan'da bulunan darbeci askerlerde gündeme geldi.

Başbakan Binali Yıldırım ve Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ortak basın toplantısında konuştu.

YUNANİSTAN'A KAÇAN FETÖ'CÜ ASKERLER

Aleksis Çipras: Biz mahkeme kararlarına katılsak da katılmasak da saygı göstermek durumundayız. Mahkeme bir karar verdi, bu karara saygı göstermek durumundayız. İltica başvurusuyla ilgili süreç henüz tamamlanmadı. Bir kriz söz konusu değildir. Türkiye'de demokratik kurumlara karşı bir saldırıda bulunulmuştur. Biz darbecilerin karşısında tavır aldık. Bu siyasi bir görüştür.

Yunanistan coğrafi avantaja sahip bir ülke dolayısıyla enerji koridorlarının da kavşağında bulunmakta. Enerji yatakları bizim bulunduğumuz bölgede yer alıyor. Biz bu açıdan bir avantaja sahibiz ve bu avantajı kullanmak istiyoruz. Hem İsrail'le hem Türkiye ile yakın bir işbirliği gerçekleştiriyoruz.

YILDIRIM: DARBECİLER İLİŞKİLERE DARBE VURMASIN

Binali Yıldırım: TANAP'ın inşaatı yapılıyor. Türk Akımı Projesi'nin de Balkanlar ve Avrupa ülkelerine enerji güvenliği sağlamak konusunda açık olduğunu ifade etmek isterim.  Gerek Ege'de gerek Akdeniz'de enerji kaynaklarının kullanılması konusunda karşılıklı işbirliği çalışmalarını destekliyoruz.

Biz ülkemize karşı darbe yapan kişlerin iadesini elbette isteriz. Yargı ile idarenin işleri hukuk devleti olan her ülkede ayrıdır. Darbeciler ilişkilere darbe vurmasın.

 

Etiketler : ;
789795
YORUMLAR
loading
  ihlassondakika.com bağlantı verdiği sitelerin içeriğinden sorumlu değildir.