(Tatar Ramazan) izle yeni bölüm izle son bölümü seyret 'Butoh dansı' - 8 full tek parça seyret HD izle haberleri
FriendFeed'de Paylaş
15.06.2013 08:00:05
Share to Twitter Share to Facebook

Haber Etiketleri; Tatar Ramazan 8. Bölüm Tek Parça Full, Tatar Ramazan 8 izle, Tatar Ramazan 8 full, Tatar Ramazan 9. Bölüm fragmanı...

Tatar Ramazan 8. Bölüm full izle, Tatar Ramazan Son Bölüm izle, Tatar Ramazan ,14 Haziran Atv ekranlarında ,14 Haziran 2013 Perşembe akşamı yayınlanan ,Tatar Ramazan Dizisi 8. yeni bölüm full hd izle ,Tatar Ramazan 8. Bölüm Tek Parça 820p izle ,Tatar Ramazan 8. Bölüm tek parca,Tatar Ramazan 8. Bölüm Tek Parça İzle ... Tatar Ramazan 8. Bölüm Full İzle , Tatar Ramazan 8. Bölüm Tek Parça Full İzle , Tatar Ramazan 8. Bölüm Tek Parça İzle, Tatar Ramazan 8. Bölüm fragmanı izle, Tatar Ramazan 8. Bölüm Tek Parça ,Tatar Ramazan 8.Bölüm TEK PARÇA,Tatar Ramazan 8. Bölüm Tek Parça 820p izle, Tatar Ramazan 8. Bölüm ,Tatar Ramazan 8. Bölüm Tek Parça fragmanı İzle,Tatar Ramazan 8. Bölüm Full İzle ,Tatar Ramazan yeni ve son bölüm de Abdurrahman Çavuş'un Simitçi Emin'i de öldürmesinin ardından eline geçirdiği bıçakla hapishanenin avlusuna çıktı. Tatar Ramazan burada Abdurrahman Çavuş'tan bıçağını çekmesini istedi. Bunun üzerine Abdurrahman Çavuş da sırtındaki ceketini bileğine dolayıp belinden bıçağını çıkardı.

İlk hamle Abdurrahman Çavuş'tan gelse de Tatar Ramazan karşısında pek başarılı olamadı. Tatar Ramazan, Abdurrahman Çavuş'un bileğini kavradığı gibi elindeki bıçağı Abdurrahman Çavuş'a sapladı. Ancak, Tatar Ramazan bıçağı ölen Abdurrahman Çavuş'un vücudundan çıkardıktan sonra bıçakta herhangi bir kan izi yoktu.

Batmanlılar Japon dansı 'Butoh' ile tanıştı

'Butoh' dansı eğitimi alan Araf Tiyatro kursiyerleri, Japon dansçı Takayoshi Sakabe ile birlikte Batman'da gösteriye çıktı.

Sakabe, Batman'da geleneksel Japon dansı Butoh'u tanıttı. Yılmaz Güney Sinema Salonu'nda yapılan gösteriyi çok sayıda sanatsever izledi. Yaklaşık 35 dakika süren gösteride Takayoshi Sakabe'ye Batman'da faaliyet yürüten Araf Tiyatro Atölyesi kursiyerleri eşlik etti. Dans gösterisi öncesi sokakta kısa bir sunum yapan Takayoshi Sakabe ve dansçılar, çevredeki vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Dansa yabancı birçok kişi, beyaz yüzleri ve siyah kostüm içindeki dansçılara bakarken şaşkınlıklarını gizleyemedi.

İlk defa Butoh dansını izlediklerini belirten Batmanlılar, farklı bir kültüre ait dansı izlemekten keyif aldıklarını belirtti. Programı organize eden Sanat Cafe sahibi Vedat Çelebi, Takayoshi Sakabe hakkında verdiği kısa bilginin ardından Butoh dansını Batmanlılarla buluşturmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Çelebi, aksiyon ve durağanlık, huzur ve tedirginlik gibi zıtlaşmaların içten dışa akımı olan geleneksel Japon dansı Butoh'un 2. Dünya Savaşı'ndan sonra Japonya'da ortaya çıkmış olduğu için oldukça acı yüklü bir dans olduğuna dikkat çekti.

Kursiyerlerin iki ay Sakabe'den Butoh dansı eğitimi aldıklarını belirten Araf Tiyatro Hocası Murad Korkmaz, tiyatral gösterilerde dış estetiğe önem verdiklerini, ancak Butoh dansı eğitiminin ardından oyunlarda iç estetiğin de önemini kavradıklarını ifade etti. Şu ana kadar Antik Yunan tiyatro algısının ülkemiz ve bölgemizde yaygın olduğu kaydeden Korkmaz, "Bu dans ile birlikte Japon tiyatrosunu tanıma fırsatı bulduk. Bu dans bize yeni bir perspektif sunmuştur. Bundan sonraki atölye çalışmalarımızda bu anlamda deneysel çalışmalar yaparak Butoh ve tiyatroyu ortaklaştıracağız" dedi.

BUTOH DANSI

"Karanlığın dansı" anlamına gelen Butoh, Japon sanatçılar tarafından oluşturulmuş bir dans tarzı. Kimi kesim açısından Japonya'nın modern dans stili olarak gösteriliyor. Butoh, 2. Dünya Savaşı sonrası Japonya ve Amerika arasındaki soğuk savaş zamanında ufak ufak tohumlarını atmaya başlamış bir tür. Nagasaki ve Hiroşima'nın bombalanması ardından atılan tohumlar meyvesini Butoh olarak vermeye başlamış. Butoh'ta, Nagasaki ve Hiroşima'nın Japonlar üzerinde oluşturduğu travma sonrası, vücudun normal formunun bozulması, güzellikten öte deforme olmuş halini sunmaya çalışan dansçılar, vücutlarını bükerek ve eğerek performanslarını sergiliyorlar. Dansın temelinde burada yaşanan acılar karşısında dik durmaya çalışan geleneksel Japon insanının kendi içine attığı isyanı bulunuyor.


EN ÇOK OKUNAN HABERLER
OKUMA LİSTESİ
Okuma Listesi, haber bağlantılarını daha sonra okuyabilmeniz için toplamanıza yardımcı olur.

AdIDM

Otelcenneti.com`da Marmaris bölgesinde yer alan otellerin tanıtıldığı, ve otel yorumlarının sunulduğu sayfa

Tüm haber siteleri yepyeni anlayışla tek bir sitede. Oku.net ile Gazete oku

Gazete Oku

Günlük gazete manşetleri, haber siteleri tek bir yerde
Gazetekolay.com
gümüş set
Türkiye'nin En Büyük Gümüş Mağazası Olan Gumusdunyasi.com Adresinden Gümüş Kolye ve Çeşitlerini Bulabilirsiniz.
rüya tabirleri islami
Türkiye'nin en iyi rüya tabirleri sözlüğü. Rüya tabirleri İslami arama motoru.
  • Ana Sayfa
  • Bize Ulaşın
  • Künye
  • Reklam
  • Gizlilik İlkeleri
  • Kullanım Şartları
  • FriendFeed
  • Facebook
  • Twitter
  • Yandex.Metrica