• ihlassondakika
  • ihlassondakika
  • +ihlassondakika
  • ihlassondakika
  • RSS
 

Oyuncak silahla bankan soyan şahıs yakalandı

Oyuncak silahla gelip gerçek silahla banka soyan zanlı yakalandı

İzmir'in Bayraklı ilçesinde, bir bankanın Özkanlar şubesini, oyuncak silahla gidip güvenlik görevlisinin gerçek silahını alarak soyan zanlı yakalandı. Olayla ilgili soruşturma yürüten polis, zanlının 27 yaşındaki Ü.N. olduğunu belirledi. Düzenlenen operasyonla evinde yakalanarak gözaltına alınan Ü.N.'nin, soygundan bir gün önce başka bir banka şubesinin de kapısını zorlayıp girmeye çalışan kişi olduğu ihtimali ortaya çıktı.

6 Mart 2013 günü, Mustafa Kemal Caddesi'ndeki banka şubesine silahla giren kar maskeli ve kırmızı eldivenli bir kişi, güvenlik görevlisini etkisiz hale getirdi. Vezneden yaklaşık 20 bin lira alan zanlı, görgü şahitlerinin ifadesine göre önce koşarak izini kaybettirmeye çalıştı, ardından da kendisini bekleyen otomobile binip uzaklaştı. Soygunun ardından olay yerine gelen polis ekipleri inceleme başlattı. Zanlının yere düşürdüğü silahın parçasını inceleyen polis, oyuncak olduğunu belirledi. İzmir İl Emniyet Müdürü Ali Bilkay da olay yerinde incelemede bulundu. Güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye alan ekipler, soygundan birkaç gün önce aynı caddendeki başka bir banka şubesinin kilitli kapısını kapanış saatinde sırt çantalı bir kişinin zorladığı, içeriden gelen görevlileri fark edince kaçtığı öğrenildi. Polisin bu kişinin görüntülerini de incelemeye aldığı, zanlı Ü.N. ile aynı kişi olup olmadığının belirlemeye çalıştığı belirtildi.

800 GÜVENLİK KAMERASI KAYDI İNCELENDİ

Soruşturmayı bu iki olay üzerinde yoğunlaştıran Gasp Bürosu ekipleri, yaklaşık 800 güvenlik kamerası kaydını inceleyerek önce zanlının kaçtığı otomobili belirledi. Çemberi daraltan polis, önceki gün zanlının kimliğini ve adresini de tespit etti. Mahkeme kararıyla Çay Mahallesi'ndeki evine düzenlenen operasyonla zanlı gözaltına alındı. Ü.N.'nin suç kaydının bulunmadığı, ekonomik zorluk sebebiyle bu suçu işlediği öne sürüldü.

İLİŞKİLİ HABERLER
541909
YORUMLAR
loading

Mavi Kadın
Kadınların merak ettiği ve
ilgi duyduğu tüm konular
www.mavikadin.com

Tüm haber siteleri yepyeni anlayışla tek bir sitede. Oku.net ile Gazete oku
  ihlassondakika.com bağlantı verdiği sitelerin içeriğinden sorumlu değildir.
Reklamı Geç