• ihlassondakika
  • ihlassondakika
  • +ihlassondakika
  • ihlassondakika
  • RSS
 

O kelimeyi kullanamazsınız..

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İl Başkanları toplantısında konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yaptığı konuşmada; AK Parti gücünü belli çevrelerden devşirmiş bir parti değildir. Fırsatları değerlendirerek değil, daha en başından itibaren hakka inanarak, millete inanarak bu inanca zerre kadar taviz vermeyeerk bu günlere ulaşmış bir partidir. Şunu burada tüm teşkilatımıza tekraren hatırlatmak istiyorum. Biz bu yola çıkarken belli makamlara çıkmak hırsı arzusuyla çıkmadık. Her ne olursa olsun iktidar bizim olsun anlayışı ile fırsatçı bir anlayışla yola çıkmadık. Hiç bir zaman her yol mubahtır demedik. Biz zafere değil, hedefe değil o zafere o hedefe inanmış bir kadroyuz. Zafere nail olmak, menzile varmak sadece ve sadece Allah'ın takdiridir. Önemli olan o yoldan sapmadan aldanmadan ve aldatmadan ilerleyebilmektir. Yolun önemini unutanlar, her ne vesile ile her ne vasıta ile olursa olsun kestirmeden menzile varmak isteyenler o menzile varsalar da orada tutunamazlar. Hedefe kilitlenip her yolu meşru görenler zafer kazandık sansalarda hezimetten başka hiç bir şey elde edemezler. Siz menzile giden doğru yolu bulup, o yolda doğru arkadaşlarla dosdoğru ilerlerseniz o zaman gerçek bir zafer nasip olacaktır. Sabır yoksa zafer de yoktur. Sabreden için zafer mukadderdir. Netgazete, işte bu hareket AK Parti'nin içinden geldiği misyonunu yüklendiği hareket en başta sabrı kendisine yol azığı edinmiş birharekettir. Biz şairin de en güzel şekilde ifade ettiği gibi. Yenilgi yenilgi diyen bir zafer olduğuna gönülden iman ettik. Biz, ne yapsalar boş dedik. Ardından bir şey daha ifade ettik. Göklerden gelen bir karar vardır dedik.

Tarih boyunca düştük yine kalktık hamdolsun ayakta dimdik yolumuza devam ediyoruz. hiç bir zaman yılgınlık veis içinde umutsuzluk içinde olmadık ilkelerimizden taviz vermedik. Mücadele aşkımızdan hiç bir zaman geri adım atmadık. Biz, yenildiğini görüp yenileceğini görüp zaferin çok uzakta olduğunu görüp yoldan çıkanlardan hakkı terkedenlerden yani eline silah alanlardan şiddeti bir metod olanlardan görenlerden de hiç bir zaman olmadık. Çünkü haklı olduğumuzu biliyorum. Halkın ve hakkın bizimle birlikte olduğuna inandık, böyle bir imanla hareket ettik bugünlere ulaştık. Bizi şiddete tahrik edenler, provakasyonlara başvuranlar bunlar biliyorsunuz her zaman oldu. Bizi ezmek, yok etmek silmek için kendilerine gerekçe arayanlar oldu. Allah'a hamdolsun hiç birine bu gerekçeyi vermedik, bu bahaneyi sunmadık. Silah ve şiddet davasının haklılığından kuşku duyanların yöntemidir. Arkasına halk desteğini alamayanların yöntemidir. Biz davamızın haklılığına, halkımızın hissiyatına güvendik ve gayri meşru yollara tevessül etmedik. İçinde siyaset yaptığımız partilerin nasıl ve neden kapatıldığını bugün tekrar inceleyin. Bunu biz de inceliyoruz üzerinde çalışıyoruz. O davalarda silah bulamazsınız, şiddet bulamazsınız o davalarda demokrasi dışı, hukuk dışı hiç bir hareket girişim bulamazsınız. O davalarda bulabileceğiniz tek şey ısmarlama ile hazırlanmış gazete küpürleridir. O davalarda bulamayacağınız tek şey de hukuktur, adalettir. Ap açık hukuksuzluklara, adaletsizliklere maruz kaldık. Eğitim haklarımızı kaybettik. Kızlarımızı üniversitelerin kapılarında hüngür hüngür ağlattılar. Onların, eğitim haklarını ellerinden aldılar. Bütün bunlara rağmen, siyaset yapma haklarımıza kadar nice haklarımızın elimizden gasp edildiğine şahit olduk. Her defasında sabırla ya sabır çektik. İşte bugün bu seviyelere o sabrın, dirayetin ve tahammülün birneticesi olarak ulaştık. Buradan öteye de yine sabırla hareket edeceğiz. Bundan sonra da haktan ve halk ile yol arkadaşlığından vazgeçmeyeceğiz. Sırtını statükoya dayayan, er yada geç kaybetmeye mahkumdur. Sırtını hakka millete dayayan ise endişe etmesin her zaman kazanacaktır.

Bizler AK Parti olarak çok uzun meşakkatli yoldan geliyoruz. Her türlü zulme, horlamaya, dışlamaya ötelemeye maruz kaldık. Buna maruz kalan sadece biz değiliz, bizimle birlikte hareket ettiğimiz sessiz yığınlardı aynı zamanda. Bir avuç elitin tahakkümüna maruz kaldık. Bu ülkede o çoğunluğun, halkın milletin seçtiği hükümetler hukuksuzca al aşağı edildi. Bu milletin seçtiği bakanlar, başbakanlar hukuksuzca idam edildi. Millet, milli iradenin tecellisi anlamına gelen demokrasiye darbeler vuruldu.

SANDIK MİLLİ İRADENİN TA KENDİSİDİR

Hükümetler, milli irade, millet korkutulmak istendi. İşte şuanda batının demokrasi sandık değildir. Demokrasi sadece sandık değildir mantığı o zaman da işlendi. Şimdi yine bunu işlemek isteyenler var. Sandık milli iradenin ta kendisidir. Mısır'da ne diyorlar sandık demokrasinin kendisi değil diyorlar. Arkasında İsrail var. Fransa'da yapılan bir oturumda Mısır'da Müslüman Kardeşler seçimi kazansa da onlar kazanamayacaklardır çünkü demokrasi sandık değildir. Batı demokraside bir defa tanımı yakalaması öğrenmesi lazım. Bu yakalanamazsa bu öğrenilemezse demokrasinin tanımındaki bu çelişkiler dünyayı bir başka yere taşıyacaktı. O da otokratik rejimlere taşıyacaktır. Bizim endişemiz budur. Halkın egemen olduğu bir dünya istiyorsak o dünya halkın iradesine saygı göstermektir olayın aslı budur. Bugün geldiğimiz nokta, ulaştığımız seviye bu manada son derece önemlidir. Son derece değerlidir. Onca acıyı yaşadıktan, onca engel geride kaldıktan sonra bugün ulaştığımız durumu muhafaza edemezsek hem ecdad karşısında hem tarih karşısında hem de aziz millet karşısında mahçup oluruz. Netgazete, demokrasi çok meşakkatli durumlardan geçilerek bu noktaya geldi.

BİZ BU GÜNLERE SABIRLA ULAŞTIK

Türkiye olarak dünyaya bir demokrasi dersi vermeliyiz. İşte, malum Gezi olaylarında benim milletim iradesine sahip çıktı ve gereken dersi gerekenlere gerektiği şekilde verdi. Cam çerçeve indirerek değil, molotof kokteyli ile değil yasalar çerçevesinde hukuk çerçevesinde meydanlarda ne söylenmesi gerekiyorsa bunu söyleyerek yaptı. Milli iradeyi çok daha yükseklere taşımak zorundayız. AK Parti kadrosu bunu yapacak güçtedir. Biz ne dedik önümüzde 2023 var ona ulaşacağız. önümüzde çocuklarımızın rabbim ömür verirse torunlarımızın omuzlayıp yürüyeceği 2053-2071 var. Bir adım daha geri gitmeden sürekli ilerlemek hatta koşmak zorundayız. On yıllar boyunca sabırla nakış nakış dokuduğumuz bu kumaşı kendi haline bırakırsak bunu kurda kuşa yem ederiz. Biz sabırla bu günlere ulaştık. Sabırsızlık içinde Türkiye'yi eski günlerine taşımak isteyenler, bunun için pusuda bekleyenler var.

Sizler tıpkı Sultan Fatih gibi omuzlarınızda bir milletin talihini değiştirecek bir şey taşıyorsunuz. Tarihin akışını değiştirecek bir vazifeyi yüreklerinizde taşıyorsunuz. Her biriniz, bir kahraman her biriniz bir lider, bir muhafız, bir nöbetçi şuuru ile demokrasinin önünde siper almak zorundasınız. Halka, millete ülkemize kardeşliğimize yönelik her saldırı Mehmet Akif'in deyimiyle cehennem ateşi bile olsa sizlerin göğsünde sönüp gitmelidir.

Mart seçim ayımız. Biz bu seçime ben değil biz diyerek devam edeceğiz. Öyle hazırlanacağız. Bize saldıranlar kadar bizim üzerimizden milletimize milletimizin değerlerine saldıranlar kadar aramıza fitne sokmaya çalışanlara karşı da her an her saniye uyanık olacağız. Her tuzağa karşı muteyakkuz olacağız. On yıllar boyunca yaptığımız gibi sabırdan, hukuktan ve meşruiyetten asla taviz vermeyecek, milletin emanetini de gözümüz gibi, namusumuz ve şerefimiz gibi koruyacağız. Mart ayındaki seçimler bu sebeple büyük önem arz ediyor. Teşkilatımı bir kenara koyup, ben asla bu yola teşkilat elemanı tevessül etmedim. Ehliyeti ile hareketimizi daha güçlü kılacak isimlerle bu yola girmemiz gerekir. Sandığın demokrasinin namusu olduğunu herkese göstermek zorundayız. türkiye'yi kendi ülkesini dış ülkelere şikayet edecek kadar alçalanlara bu ülkenin ne kadar demokratik olduğnu bir kezdaha göstermek zorundayız. Bu seçimin farkı var. 30 Büyükşehir, yüzde 76 yapar. Buradan hareketle bu 30 büyükşehirde bizim alacağımız oy ne denli önemli bunu görmek zorundayız. Bunu görmemezlikten gelemeyiz. Utanmadan sıkılmadan diktatörlük türküleri söyleyenlere Mart ayında gereken cevabı hep birlikte vermeliyiz. Bize son derece yakışıksız şekilde diktatör diyenlere bugün buradan hodri meydan diyorum. Mart ayında seçim var. Demokratik özgür şeffaf bir şekilde millet sandık başına gidecek. Kimin demokrat kimin diktatör olduğunu millet gösterecek. Son sözü millet söyleyecek son kararı millet verecek.

BEKİR BOZDAĞA'A YUMRUKLU SALDIRI

Hacı Bektaş'ta o muhterem zatın manevi huzurunda bu ülkenin başbakan yardımcısına bir kendini bilmez, bir Hacı Bektaş düşmanı alçakça saldırıyor. Ana muhalefet partisinin milletvekilleri anında saldırganın etrafında etten duvar örüyorlar, onu okşuyorlar. Adeta saldırgana sahip çıkıyorlar. Başbakan yardımcımıza saldırıda bulunan bu kendini bilmez kısa süre sorgulandıktan sonra hemen ödüllendirilircesine tutukluk yargılanmak üzere salıveriliyor. Kimse kusura bakmasın diktatörlüğün olduğu yerde kimse diktatör kelimesini ağzına alamaz. Gazeteler dergiler diktatör kelimesini kullanamaz. Sallandırırlar, Mısır'da olduğu gibi. Şuanda TRT muhabirimiz gözaltında. AA'nın muhabiri gözaltındaydı bırakıldı. Orada kaç tane basın mensubu öldürüldü. Kimler öldürdü o diktatörlerin görevlendirdikleri öldürdü. Türkiye'de kim böyle birşeyden bahsedebilir. Çıkacaksın meydanlarda istediğin gibi konuşacaksın. Sana su sıkıldığı zaman biber gazı sıkıldığında da bunu mermi olarak telakki edeceksin. Sevsinler seni. Dünyadaki uluslararası hukuka bak güvenlik güçlerine ne yetki veildiğini göreceksin. CHP, gidin bakın milli şefinize bir tek kişi cesaret edip de ona diktatör diyebilmiş midir? CHP'de zaten çok ciddi liderlik boşluğu var. CHP'de çok ciddi bir genel başkan boşluğu var. Şuanda CHP, Genel Müdürü'nün kontrolünden çıkmıştır. SSK'yı batıran Genel Müdür CHP'yi de iflasın eşiğine getirmiş durumdadır. CHP şuanda sadece sokakta şiddet uygulayanlarla, yumruk atanlarla, cam çerçeve kıranlarla ancak gündeme gelebilen bir partidir. CHP'nin gündemi barbarlar, eli kanlı terör örgütleridir. CHP her kafadan bir sesin çıktığı umutsuz birparti haline gelmiştir. Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakan Yardımcısı senin gözlerinin önünde yumruklanacak kürsüye çıkıp bir özür dahi dilemeyceksin. Çok enteresan elemanların onu okşamaya başlayacaklar. Ondan sonra da ta savcılığa kadar yanında olacaklar onun koruması gibi görev ifa edecekler. Siz hangi demokrasiden bahsediyorsunuz. Türkiye'nin demokrasi mücadelesinde demokrasinin hakkını veren ve iktidara oynayabilen bir ana muhaelfet olsa. İşte böyle bir CHP süreci bulandırmak için her yola her yönteme başvuracak. Kamuoyu araştırmaları ortada. Bunu gördükçe çılgına dönüyorlar. Bunlar şimdi bulanmış suda balık avlamanın gayretindeler. Biz size bulanmış bir su bırakmayacağız. Sandığa tertemiz gideceğiz ve sandıktan AK Parti çok daha güçlü çıkacaktır. CHP, şiddetin diline nefretin diline daha fazla sarılacaktır. Geçmişte bunu defalarca yaptılar. Merhum Menderes karşısında defalarca şiddete başvurdular. Darbecileri teşvik ettiler. Bugün ne biz ne de bu aziz millet bu kirli senaryoya asla ve asla geçit vermeyceğiz. Son sözü sandık söyleyecek son kararı millet verecek. Buna da bizim gibi herkes saygı gösterecektir.

MISIR'DA YAŞANANLAR

Mısır'da serbest seçimler yapıldı. Halk kendisini yönetecek kadroyu iş başına getirdi. Yüzde 52 oyla sayın Mursi'yi iş başına getirdiler. Süratle bir anayasa oylaması yapıldı. Bu çok anlamlıdır. Yüzde 65 oyla bir anayasa kabulu oldu. Batı ne diyor 1 yıllık süreçte Mursi halkını kucaklamadı diyor. Ne yazık ki buna İslam ülkelerinin bir çoğunda bu ifadeyi kullanananlar var. Buradan birşeyi sormak istiyorum. Bir yıl içerisinde bu nasıl kucaklamamak ki mevcut kabinenin yani Mübarek kabinesinin 3'te ikisi Sayın Mursi'nin kabinesiini oluşturuyordu. Kendisine bu darbeyi yapan Sisi, Genelkurmay Başkanlığı'na Mursi'nin getirdiği kişiydi. Buraya da geldi kendisiyle görüştük. Şuanda Cumhurbaşkanlığı'na gelen kişi Sisi'nin şuanda yönettiği bir kişidir. Onu da AYM Başkanlığı'na Sayın Mursi getirdi. Bu nasıl bir kucaklayamamaktır. Hala, utanmadan sıkılmadan bu batı buna darbe diyemiyor. Kendisine fatura kesmeye çalışıyor. Bu siyasi literatürde kan vardır, darbe vardır. Bu darbede 6 aylık yavrular vardır. Bu darbede 17 yaşındaki Esma vardır, kadınlar vardır, insanlar acımasızca öldürülmüş, bu sayı bini aşmıştır. Bunların Suriye'de olduğu gibi bizim kutsal mekanlarımıza saygısı kalmamıştır. Sadece bizim değil, hristiyanların da kutsal mekanlarına saygı kalmamıştır. Müslüman kardeşler kiliseleri korurken bunlar kiliseleri yakmışlardır. Suriye'de yakılan camilerin haddi hesabı yoktur. Yüzbine aşkın ölü var Suriye'de. Sığınmacıların sayısı milyonlarla konuşuluyor. Batı nerede, hangi insan haklarına saygı. Kendileri ile ilgili olduğu zaman dünyayı ayağa kaldıranlar şimdi ne yapıyor. Hepsi arkada yaptıkları iş bu. Ondan sonra sıkılmadan utanmadan çıkıp mesa veriyorlar. Hepsiyle konuştuk bunları hiç birinin derdi yok. Batı, Mısır'a yardımı kesti. Batı yardımı keserse Arap Dünyası müslümanları biz zenginiz yardım ederiz gibi bir zihniyet var. Biz İslam Dünyası içinde zekata muhtaç olanları da biliyoruz. Acaba kaç tanesine elinizi uzattınız. Afrika'da kimin yanına gittiniz hangisine elinizi uzattınız. Kaymak takım da var. O kaymak takımın altında sefilleri yaşayanlar da var. Diyordu ya. Bunlar bizim sefillerimiz diyordu ya bunlar bizim sefillerimiz. Bunlara sahip çıktıkları yok. Bunlar diktatörlere sahip çıkıyorlar. Farkları bu. Mısır halkı son derece onurlu bir şekilde hem oruçlarını tuttular, hem ibadetlerini yaptılar. Onlar onulru bir duruşla ben oyumun namusunu koruyorum dedi. Onların elinde silah yoktu, karşılarında tankla topla helikopterlerle onlara bomba yağdıranlar vardı. Ben Mısır ordusunun inançlı kişilerine sesleniyorum. Siz o kardeşlerinize nasıl silah doğrultuyorsunuz. Sizin zerre kadar inancınızda imanınızda bir titreme yok mu. Türkiye olarak Mısır'daki darbeye en sert tepkiyi gösterdik. Şimdi, Sayın bahçeli çıkmış Başbakan Mısır'daki darbeyi kabullenemedi diyor. SAyın Bahçeli siz bunu kabullenebildiniz mi bu sizin içinize sindi mi bunu hazmedebildiniz mi. Evet biz bu darbeyi kabullenemiyoruz ve kabullenmeyeceğiz. Zira, Mısır'daki darbeye sessiz kalırsak aynı felaket başka bir ülkede aynı şey olursa sesimizi çıkarmaya hakkımız olmaz. Yarın aynı tuzağı bize kursalar sesimizi çıkarmaya hakkımız olmaz. Batı, iyi bir sınav verememiştir. Şuanda İslam Dünyası adeta Hazreti Yusuf'u kuyuya atan kardeşlerden farksız durumdadır. Rabbim nasıl ki o Yusuf'u kuyudan çıkartıp Mısır'a sultan, o kişileri Yusuf'a muhtaç ettiyse bugünde kardeşlerinin ihanetine rağmen Mısır halkının Mısır'ı idare etmesinin önüne hiç kimse geçemeyecektir ben buna inanıyorum. İnşallah bugün kardeşlerine karşı ihanet içinde olanlar da er yada geç mahçup olacaklardır. Sayın Bahçeli sen öncelikle imanının sesini duy ve oradaki mazlumların yanında yerini al. Biz çocuklarımıza şerefli bir ülke onurlu bir tarih onurlu bir miras bırakacağız. Milli iradeye, demokrasiye hakka ve hukuka yönelik saldırılara karşı da dim dik durmaya devam edeceğiz. Bizleri çok daha çalışmamız gereken bir süreç bekliyor. Önümüzdeki bir yıl boyunca bir yandan güçlü bir şekilde seçimlere hazırlanacak bir yandan da eser üretmeye devam edeceğiz. Mart yerel seçimler Ağustos ilk defa Cumhurbaşkanlığı seçimleri yapılacak. On bir yıl boyunca güçlendirdiğimiz demokrasiyi inşallah hep birlikte muhafaza edecek, daha ileri taşıyacak ilkelerimizden taviz vermeden yolumuza yürüyeceğiz. Türkiye'nin her anlamda kazanımlarının üzerine yenilerini koyarak yolumuzda ilerleyeceğiz. Tahriklere tuzaklara boyun eğmeden geleceği birlikte inşaa edeceğiz. Bugün bir kez daha ben sizlere teşekkür ediyorum. Sizlerin şahsında teşkilatın her kademesindeki yol arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun, yolumuz, bahtımız açık olsun diyor, Genişletilmiş İl Başkanları toplantımızın hayırlı olmasını diliyor, sağolun var olun Allah'a emanet olun diyorum' dedi.

NetGazete / Yunus Emre Arvas

İLİŞKİLİ HABERLER
572887
YORUMLAR
loading

Mavi Kadın
Kadınların merak ettiği ve
ilgi duyduğu tüm konular
www.mavikadin.com

Tüm haber siteleri yepyeni anlayışla tek bir sitede. Oku.net ile Gazete oku
  ihlassondakika.com bağlantı verdiği sitelerin içeriğinden sorumlu değildir.
Reklamı Geç