Hem müjde verdi hem uyardı
FriendFeed'de Paylaş
06.07.2013 13:31:54
Share to Twitter Share to Facebook

Gündemdeki Gezi Parkı ne zaman açılacak sorusuna cevap Vali Hüseyin Avni Mutlu'dan geldi.

Sosyal Blog sitesi üzerinden açıklama yapan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Gezi Parkı'nın ne zaman açılacağını takipçilerine duyurdu. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu twitter hesabından Gezi Parkı'nın yarın açılacağını duyurdu. Vali Mutlu, Gezi Parkında beklenen açılışı yarın yapıyoruz. B.Şehir Belediyesi düzenlemeleri ile güzelleşen park İstanbul'lulara huzur ve neşe getirsin, açıklamasında bulundu. 15 Haziran'da polis harekatıyla Gezi eylemcilerinin parktan atıldığından bu yana halka kapalı olan Gezi Parkı'nın açılış tarihi belli oldu. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, "İstanbul'a huzur ve neşe getirsin. Gezi Parkı'nı yarın yeniden halkımızın hizmetine açıyoruz." dedi. Açılış tarihi ilginç. Çünkü bugün Taksim Dayanışması, Gezi Parkı ile ilgili mahkeme kararını açıklayıp, "Açılsa da açılmasa da Gezi'ye gireceğiz" sloganıyla bugün saat 19:00'da Gezi eylemi düzenleneceğini açıklamıştı.

Vali Mutlu Gezi Parkı'nın açılışı Twitter hesabından böyle duyurdu:
Vali Mutlu, Gezi Parkı'nın açılacağı tarihi açıkladı - NetGazete


Vali Mutlu'dan sert Gezi Parkı açıklaması

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Taksim Dayanışması'nın bu akşam yapacağı eylemin hukuki olmadığını belirterek, toplanmalara izin verilmeyeceğini açıkladı.

Vali Mutlu, Yıldız Teknik Üniversitesi'nde katıldığı programın ardından Gezi Parkı ile ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı. Taksim Dayanışması'nın çağrısıyla bu akşam Taksim'de yapılacak eyleme ilişkin olarak Vali Mutlu, “Taksim'de toplanma hukuki değil. Yetkili makamlardan, yani valilikten bu konuda bir izin talebiniz yok. Bu durumda ben size hukuken izin vermediğim bir alanda toplanmanıza müsaade edemem. Edersem ben vali olarak hukukun dışında hareket etmiş olurum. Elbette ki Taksim Meydanı'na hukukun dışında yaptığınız bir çağrıya müsaade etmemiz mümkün değil. Taksim Meydanı'nda bu toplanmalar nedeniyle müsaade etmeyeceğiz. Çağrılarımızı yayacağız, polisimiz gerekli uyarı ve anonsları yapacak. Makul bir süre çağrılarımızı yaptıktan sonra elbette ki halkımızın önemli bir kesiminin bu çağrılardan sonra oradan ayrılacağına inanıyoruz. Ama maalesef bu tür toplanmaların içerisinde polisle çatışma hevesli olan gruplar da oluyor. Küçük bir grup. Ben halkımızı bundan tenzih ediyorum” dedi.


EN ÇOK OKUNAN HABERLER
OKUMA LİSTESİ
Okuma Listesi, haber bağlantılarını daha sonra okuyabilmeniz için toplamanıza yardımcı olur.

AdIDM

Otelcenneti.com`da Marmaris bölgesinde yer alan otellerin tanıtıldığı, ve otel yorumlarının sunulduğu sayfa

Tüm haber siteleri yepyeni anlayışla tek bir sitede. Oku.net ile Gazete oku

Gazete Oku

Günlük gazete manşetleri, haber siteleri tek bir yerde
Gazetekolay.com
gümüş set
Türkiye'nin En Büyük Gümüş Mağazası Olan Gumusdunyasi.com Adresinden Gümüş Kolye ve Çeşitlerini Bulabilirsiniz.
rüya tabirleri islami
Türkiye'nin en iyi rüya tabirleri sözlüğü. Rüya tabirleri İslami arama motoru.
Teknoloji Haberleri
Teknoloji Haberleri

MaxiCep.Com
Güncel haberler ve Android, Windows Phone haber ile mobil içerikli forum.
  • Ana Sayfa
  • Bize Ulaşın
  • Künye
  • Reklam
  • Gizlilik İlkeleri
  • Kullanım Şartları
  • FriendFeed
  • Facebook
  • Twitter
  • Yandex.Metrica