Halil Aydoğan Vakıfbank Genel Müdürü oldu
FriendFeed'de Paylaş
29.03.2013 11:10:59
Share to Twitter Share to Facebook

Vakıfbank'ta genel müdürlük koltuğuna atama... Vakıfbank'ın 59 yıllık tarihinin son 36 yılına tanık olan Halil Aydoğan, Vakıfbank'ın yeni Genel Müdürü oldu.

Vakıfbank Genel Müdürlüğü'nden ayrılan Süleyman Kalkan'ın yerine getirilen Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkanı Aydoğan'ın başarılarla dolu kariyeri, 1977 yılında start aldı.

İş hayatına 'merhaba' dediği Vakıfbank'ta, her kademede görev yapan, her görevin ardından bir üst basamağa tırmanan, 'tepe' yöneticiliğine kadar çıkan Halil Aydoğan bugün 'zirve'nin yeni sahibi oldu.

Vakıf Finansal Kiralama Genel Müdürlüğü'nden 2000 yılında emekli olduktan sonra AK Parti'den Afyonkarahisar Milletvekili olarak iki dönem Meclis'e giren Halil Aydoğan, Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkanlığı'na da yaklaşık 1 yıl önce atanmıştı.

AYDOĞAN KİMDİR?

Halil Aydoğan, 1 Nisan 1950'de Afyonkarahisar'ın Çakır Köyü'nde doğdu. Babasının adı Mehmet, annesinin adı Hatice. 1976 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme-Maliye Bölümü'nden mezun olan Halil Aydoğan, 1977 yılında Vakıflar Bankası'nda Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başladı. 1980-1983 yılları arasında Müfettiş, 1983-1985 yılları arasında Mecidiyeköy Şubesi Müdür Yardımcısı, 1985-1996'da da sırasıyla Kadıköy, Mecidiyeköy, Taksim, İstanbul ve Şişli Şubeleri'nde Şube Müdürü olarak görev yaptı. 1996-1999 yılları arasında, Vakıflar Bankası Genel Müdür Yardımcılığı, 1999-2000 yıllarında ise Vakıf Finansal Kiralama Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 22 ve 23. dönem Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Afyonkarahisar Milletvekilliği yapan Halil Aydoğan, 05.01.2012 tarihinde Vakıflar Bankası Yönetim Kurulu Başkanlığı'na atandı.


EN ÇOK OKUNAN HABERLER
OKUMA LİSTESİ
Okuma Listesi, haber bağlantılarını daha sonra okuyabilmeniz için toplamanıza yardımcı olur.

AdIDM

Otelcenneti.com`da Marmaris bölgesinde yer alan otellerin tanıtıldığı, ve otel yorumlarının sunulduğu sayfa

Robot teknoloji cihazlarla kırmadan dökmeden tıkanıklık açma hizmeti vermektedir. Meba Tesisat, Profesyonel Su Tesisatı Çözümleri
Haberazim
Haber Azim
Güncel Haber,
Sondakika Haber
Haber

Sevdiklerinize
Birbirinden Lezzetli
Hediyelik Meyve Sepeti Gönderin

Tüm haber siteleri yepyeni anlayışla tek bir sitede. Oku.net ile Gazete oku

Gazete Oku

Günlük gazete manşetleri, haber siteleri tek bir yerde
Gazetekolay.com
gümüş set
Türkiye'nin En Büyük Gümüş Mağazası Olan Gumusdunyasi.com Adresinden Gümüş Kolye ve Çeşitlerini Bulabilirsiniz.
  • Ana Sayfa
  • Bize Ulaşın
  • Künye
  • Reklam
  • Gizlilik İlkeleri
  • Kullanım Şartları
  • FriendFeed
  • Facebook
  • Twitter
  • Yandex.Metrica