• ihlassondakika
  • ihlassondakika
  • +ihlassondakika
  • ihlassondakika
  • RSS
 

2012 Kpss Sınav sonuçları açıklandı - 2012 KPSS Ortaöğretim Sınav Sonuçları açıklandı mı ÖSYM - osym.gov.tr

2012 Kpss Sınav sonuçları açıklandı - 2012 KPSS Ortaöğretim Sınav Sonuçları açıklandı mı ÖSYM - osym.gov.tr / Geçen ay yapılan Kpss Ortaögretim/Önlisans sınav sonuçları ne zaman açıklanacak.Ösym tarafından Türkiye genelinde yapılan sınav 2 oturumda gerçekleşti.2012 Kpss (Kamu Personel Seçme Sınavı) açıklanma tarihi Ösym tarafından henüz açıklanmadı tahmini açıklanma tarihi bugün veya yarın bayram arefesinde açıklanması tahmin ediliyor.Sınav sonuçları açıklandığından sonuçları sorgulamanız için bir baglantı bu sayfaya eklenecektir.

TIKLA SONUÇLARI ÖĞREN

Temmuz ayında yapılan 2012 KPSS Lisans Sınavında İstatistik Testi Temel Soru Kitapçığı 10. sorusu ve Kamu Yönetimi Testi Temel Soru Kitapçığı 5. Sorusu ilgili birimler tarafından incelenerek iptal edilmiş olup tüm adaylar için bu sorunun cevabı doğru cevap verilmiş gibi hesaplanmıştır.Eylül ayındaki Kpss sınavında iptal olan soruları Ösym’nin yapacağı açıklama sayesinde ögrenebiliriz.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM, 2012 KPSS Önlisans/Ortaöğretim sınav sonuçları açıklanma tarihi hakkında resmi bir açıklama yapmadı.Fakat Önlisans / Ortaöğretim düzeyi KPSS Sonuçları en geç 22 Ekim 2012 tarihine kadar açıklanması bekleniyor. 2012 KPSS Ortaöğretim/Önlisans Sonuçları açıklandığı anda ÖSYM ile eş zamanlı sonuçları bu sayfada sorgulayıp öğrenebilirsiniz...

Sınavdan çıkan bazı adayların sınav süresi devam ederken ve sınav bittikten sonra sınava ait bazı soruları internet ortamında paylaştıkları görülmüştür. ÖSYM tarafından yapılan sınavlarda sorular telif hakkı ile yasal koruma altındadır. ÖSYM’nin yazılı izni olmadan hangi amaçla olursa olsun, soruların tamamının veya bir kısmının kopya edilmesi, fotoğraflarının çekilmesi, herhangi bir yolla çoğaltılması, elektronik ya da başka bir yolla dağıtılması yasaktır.

Sınav sorularını hangi şekilde olursa olsun yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Soru kitapçığını sınav salonundan çıkarmak kesinlikle yasaktır. Soru kitapçığının sayfalarını yırtarak, soruları bir kâğıda yazarak veya başka yollarla yayınlayanların bu eylemleri sınavın güvenliği açısından da risk oluşturmaktadır. Bu ve benzeri şekilde sınav sorularını sınav salonundan çıkararak yayımlayan kişiler tespit edilmektedir; bu adayların sınavı geçersiz sayılacak ve haklarında 6114 sayılı yasa kapsamında işlem başlatılacaktır. Ayrıca pek çok sınav salonunda sınavın yürütülmesi kamera ile görüntülenmiştir. Sınav kurallarına aykırı durumlar tespit edilip, ilgililer hakkında yasal işlem yapılacaktır.

Bilindiği üzere; ÖSYM sınavlarında Sınava Giriş Belgeleri ÖSYM tarafından adaylara gönderilmemektedir. Adaylar, Sınava Giriş Belgelerini internetten kendi T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile edinmektedir. Sınav sonrası bazı adaylar Sınava Giriş Belgelerini kamuya açık alanlarda bırakmaktadır. Bunun yapılması ÖSYM açısından bir sorun teşkil etmemekle birlikte, aday açısından sakıncalı sonuçlar oluşturabilecektir. Belgenin üzerinde adayın TC kimlik numarası, adı soyadı ve benzeri kişisel bilgileri bulunduğundan adaylar, sınavdan sonra bu belgelerini imha etme konusunda daha dikkatli olmalıdır.

Bu sınav için uygulanan güvenlik önlemleri, sınavın 23 Eylül 2012 (Pazar) tarihinde ortaöğretim düzeyinde yapılacak ikinci oturumunda da aynen uygulanacaktır. Nüfus cüzdanı olmadığı veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğrafı veya soğuk damga bulunmadığı için sınava katılamayacak durumda olan adaylar için İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce bazı Nüfus Müdürlükleri 23 Eylül 2012 Pazar günü saat 07.00 - 09.40 arası açık tutulacaktır.

İLİŞKİLİ HABERLER
508203
YORUMLAR
loading

Mavi Kadın
Kadınların merak ettiği ve
ilgi duyduğu tüm konular
www.mavikadin.com

Tüm haber siteleri yepyeni anlayışla tek bir sitede. Oku.net ile Gazete oku
  ihlassondakika.com bağlantı verdiği sitelerin içeriğinden sorumlu değildir.
Reklamı Geç