• ihlassondakika
  • ihlassondakika
  • +ihlassondakika
  • ihlassondakika
  • RSS
 

10 : 04 | 2013 KPSS sonuçları - KPSS tercih sonuçları - KPSS sonuç - HBR2013

2013 KPSS sonuçları bu akşam açıklandı. ÖSYM, LYS sonuçları gibi KPSS'yi de çok geçmeden adaylara duyurdu.

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS-2013/1) sonuçları açıklandı. Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyinde KPSS'ye giren 997 bin 809 adayın tercih yaptığı, kamu kurum ve kuruluşlarındaki boş kadro ve pozisyonlara yerleştirme işlemleri tamamlandı. Adaylar, KPSS-2013/1 yerleştirme sonuçlarını, ÖSYM'nin “https://sonuc.osym.gov.tr” adresinden TC kimlik numaraları ve şifreleriyle öğrenebilecek. Yerleştirme işlemine ait yerleştirme sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek. Kamu kurum ve kuruluşlarındaki 18 bin 846 kontenjandan, 18 bin 805'ine yerleştirme yapıldı, 41 kontenjan boş kaldı.

SONUÇLARI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyinde KPSS'ye giren 997 bin 809 adayın tercih yaptığı, kamu kurum ve kuruluşlarındaki boş kadro ve pozisyonlara yerleştirme işlemleri tamamlandı.

EHLİYETTE İNDİRİM MÜJDESİ


Öte yandan Danıştay Başkanlığı, KPSS puan türüne göre 12 şoför alacağını bildirdi. Danıştay Başkanlığında görev yapmak üzere; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/A maddesi, 2575 sayılı Danıştay Kanunu'nun 12'nci maddesi ve Danıştay Personeli Atama ve Nakil Yönetmeliği hükümleri uyarınca, kurum tarafından gerçekleştirilecek uygulama ve sözlü sınavı sonucuna göre 12. dereceli 9 adet ve 13. dereceli 3 adet olmak üzere toplam 12 şoför kadrosuna personel alınacak.

SÖZLEŞMELİ PERSONELE KADRO MÜJDESİ


Başvurular, 8 Temmuz 2013 tarihinde sona erecek. Başvuracak kişilerin 31/12/2013 tarihi itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olması gerekiyor. 2012-KPSS lisans ve 2012-KPSS ortaöğretim/önlisans sonuçlarına göre lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı isteniyor.

Özel şartlar bölümünde ise "En az lise veya dengi okul mezunu olmak, E sınıfta sürücü belgesine sahip olmak, Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak." istekleri yer alıyor. Başvuru sonunda adayların beyan ettikleri Kamu Personeli Seçme Sınav Sonuçları ÖSYM Başkanlığından Danıştay tarafından teyit edilecek.

KAYIT DIŞI MÜCADELE ÇAĞRISI

Uygulama sınavı; Merkezi Sınavda alınan puanlar esas olmak üzere ilan edilen kadro sayısının on katı kadar aday
, araç başında kullanma becerisi ölçülmek üzere uygulama sınavına çağrılacak. Uygulama sınavına alınacak adayların hangi gün ve saatte sınava alınacağı http://www.danistay.gov.tr adresinde ayrıca ilan edilecek.

Sözlü sınavı; uygulama sınavında başarılı olan adaylar için sözlü sınavın hangi gün ve saatte yapılacağı http://www.danistay.gov.tr adresinde ayrıca ilan edilecek.

Nihai başarı listesi; sözlü sınavında başarılı olanların, Danıştay Personeli Atama ve Nakil Yönetmeliği'nin "Değerlendirme" başlıklı 13'üncü maddesi uyarınca merkezi sınav puanının yüzde 40'ı, uygulama sınav puanının yüzde 40'ı ve sözlü sınav puanının yüzde20'si alınmak suretiyle yapılacak hesaplama sonucuna göre belirlenecek.

Öte yandan Anadolu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Zakir Poyraz adına düzenlenen emeklilik töreni, 28 Haziran Cuma günü Mühendislik Fakültesi Seminer Salonu'nda gerçekleştirildi.

Mühendislik Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Müfide Banar ise düşüncelerini şu şekilde dile getirdi: "84 yılında Kimya Mühendisliğini kazandığımda çok ağladım. Çünkü aklımda hukuk vardı ancak hocalarım sayesinde bölümüme âşık oldum. Hocam ile uzun yıllar çalıştık ve onu her daim örnek aldık. Çünkü sakinliği, bıkmazlığı, ders anlatım üslubu ve girişkenliğiyle bize hep ilham kaynağı oluyordu."

Mühendislik Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Süleyman Kaytakoğlu "Zakir Hocam 1989-2008 yılları arasında Bilecik Meslek Yüksekokulu yöneticiliği yaptı. Bu görev sırasında üstün yöneticilik yeteneği sayesinde çok sayıda akademik ve idari personel kazandırdı. Fiziki altyapısını geliştirdi ve dolayısıyla bugünkü Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinin temelini atmış oldu. Yeni dönemde başlayacak olan emeklilik hayatında ise kendisine sağlık ve mutluluklar diliyorum." dedi.

Fen Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Şenyel ise düşüncelerini şu şekilde aktardı: "Eniştem ile 1971'den beri tanışıyorum ve onunla ilgili 42 senedir en ufak bir tatsızlık yaşamadım. Ablam ve eniştem sebebiyle Ankara'dan Eskişehir'e geldim ve asistanlığa girdim. Eniştemin yaptıklarını ve yapmadıklarını kendime bir ders ve ışık olarak aldım."

"Şimdi onun kepini bizler emanet aldık"
"42 yıllık akademik hayatın hikâyesini gözler önüne sermek için buradayım." diyen Yrd. Doç. Dr. Ilgın Acar Poyraz "Endüstri Mühendisliği Bölümü akademik görevlisiyim başka bir mesleği tanımadım, bilemedim. Hep gözümü burada açtım ve babam sayesinde işimi severek yapıyorum. Çünkü babam ve dayım Fen Fakültesi dekanıydı, onların tecrübelerinden faydalandım. Geride kalan 33 yıl içerisinde babamla gerçekten çok güzel anılarımız oldu. 1989 yılında dönemin Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen tarafından Bilecek Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüne 1 aylığına atandığı dönem, babam için en önemli zorluk ve başarı dönemidir. Onsuz geçen geceler ailemiz için de çok zordu. Bir okulu ayağa kaldırmak için orada 19 yıl kaldı. Sonuçta da başardı ve bugün orada bir üniversite var. Şimdi onun kepini bizler emanet aldık." şeklinde konuştu. 

566024
YORUMLAR
loading

Mavi Kadın
Kadınların merak ettiği ve
ilgi duyduğu tüm konular
www.mavikadin.com

Tüm haber siteleri yepyeni anlayışla tek bir sitede. Oku.net ile Gazete oku
  ihlassondakika.com bağlantı verdiği sitelerin içeriğinden sorumlu değildir.
Reklamı Geç